Deprecated: Required parameter $args follows optional parameter $depth in /home/hstxjbxrsa/domains/devire.cz/public_html/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/functions.php on line 518

Deprecated: Required parameter $output follows optional parameter $depth in /home/hstxjbxrsa/domains/devire.cz/public_html/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/functions.php on line 518
s IT Contracting | Pronájem IT specialistů | Devire

Devire: IT Contracting v České republice

Hledáte pro váš projekt ty nejlepší IT specialisty v České republice? Potřebujete rychle doplnit tým o experta s chybějící kompetencí či o specialistu pouze na omezenou dobu implementace určitého projektu? Nebo dlouhodobě nemůžete najít správného člověka? Pokud potřebujete flexibilně a rychle postavit či doplnit váš IT tým, pak je IT Contracting pro vás ideální řešení!

S Devire můžete postavit agilní IT tým, který se bude bez jakýchkoliv prodlení adaptovat na neustálé změny v byznys potřebách. Dodáme vám IT specialisty vždy přesně s kompetencemi, které v dané fázi projektu budete potřebovat a navíc se vyhnete formalitám. Vy se můžete soustředit na hladkou implementaci projektů, Devire se postará o zbytek.
Řekněte nám, jakou IT rock star hledáte, my se o to postaráme.
Chcete na palubu ty správné lidi? Nejvyšší čas se s námi spojit.
Napište nám, abychom věděli, jak vám pomoci s růstem vašeho týmu.

   

   

   

   

  Seznamte se s IT Contractingem blíže:

  1. Co je IT Contracting?
  2. Výhody služby IT Contracting s Devire Česká republika
  3. Kdy se vyplatí využít IT Contracting a uplatnit jej v praxi  
  4. Co Devire nabízí?  
  5. Kolik stojí služby IT Contracting?  
  6. Modely IT Contracting spolupráce 
  7. Devire IT Contracting
  8. IT Contracting nebo zaměstnanecká smlouva z pohledu zaměstnavatele: srovnání
  9. Budoucnost IT Contracting služeb  
  10. FAQ – klíčové otázky ohledně spolupráce

  Co je IT Contracting?

  IT Contracting je flexibilní forma spolupráce zaměřená na poskytování/pronájem externích IT specialistů nebo celých vývojových týmů. Flexibilní proto, že zaručuje rychlé a efektivní řešení z hlediska náboru, které vám umožní najmout daného IT odborníka téměř ihned a pouze po dobu nezbytně nutnou, tedy po dobu trvání projektu či dílčího úkolu. V době, kdy poptávka po IT specialistech neustále stoupá, je flexibilita klíčová. Nezáleží na tom, jaká role či know-how zrovna ve vašem týmu chybí, v rámci vašich potřeb jsme schopni vykrýt všechny IT role – od manuálních a automatizovaných testerů, přes FE a BE vývojáře až po projektové manažery a odborné konzultanty. Sestavíme pro vás také celé projektové týmy, případně dodáme již sehraný tým na požadovanou technologii či komplexní řešení.

  IT kontraktor nebo také freelancer, je nezávislý IT odborník, který poskytuje a dodává své služby prostřednictvím společnosti Devire. To vše dle vašich požadavků na vámi požadovanou dobu – od 2 měsíců až po dlouhodobou spolupráci, která může trvat i několik let. Výhodou je tedy velká časová flexibilita, po kterou můžete poskytované služby využívat. Daný odborník může pracovat buď remote, pokud to nastavení vašeho týmu umožní a nebo být přímo v sídle vaší společnosti.

  Naši konzultanti nikdy nezačínají hledat kandidáty bez detailního zadání. Buďte si jisti, že konzultantům poskytnete všechny potřebné detaily o projektu a sdělíte jim veškeré vaše požadavky, potřeby a obchodní cíle.

  Řízení a zaštítění celého náborového procesu je v našich rukou: vyhledání a dodání IT experta, zasmluvnění, administrativa i vyplacení příslušné odměny. Jakmile jsou dořešeny smluvní podmínky, Devire deleguje vybraného kontraktora na váš projekt . Naši obchodníci udržují kontakt po celou dobu spolupráce jak s vámi, tak s naším kontraktorem, kterého máte na projektu abychom se ujistili, že vše bez problému funguje.

  Výhody služby IT Contracting s Devire

  Zázemí mezinárodní společnosti Devire, která je v Evropě již od roku 1987, vám nabízí jistotu v podobě právního servisu, GDPR či finanční stability se kterou úzce souvisí i včasné výplaty odměn za práci kontraktorům. Vždy jednáme tak, abychom dosáhli maximální možné spokojenosti jak u našich klientů, tak i externistů.

  Mezinárodní databáze kandidátů

  Díky tomu, že Devire má pobočky ve třech státech s rozsáhlou IT komunitou, kterými jsou Česko, Německo a Polsko, máme v porovnání s lokální konkurencí přístup k několika kandidátským trhům najednou a můžeme tak cílit i na odborníky z jiných zemí. V době, kdy jsou společnosti i kandidáti mnohem více otevřeni remote spolupráci se tak naskýtá možnost většího výběru kandidátů, a to nejen pro společnosti na českém trhu, ale i pro nadnárodní korporace, které mají svá IT centra v daných lokalitách.

  Rychlost a flexibilita

  IT Contracting skýtá obrovskou flexibilitu: klienti mohou rychle reagovat na všechny změny, které se v projektu objeví a přesunout specialisty dle potřeby. Kontraktoři se specifickými dovednostmi se tak přidají k projektu pouze na potřebný čas, ať už to jsou týdny či měsíce, namísto uzavření dlouhodobé smlouvy. Zároveň využíváme moderní vyhledávácí nástroje a naši síť potencionálních kandidátů neustále rozšiřujeme. Díky tomu dokážeme i my rychle reagovat na vaše požadavky.

  Dodání služeb

  Naše outsourcingové řešení nabízí možnost téměř okamžitého dodání a tedy i flexibilitu v projektovém řízení. Vyhledáme a dodáme ty nejlepší specialisty či celé IT týmy, kteří mohou začít pracovat dle vašich požadavků a termínů krátkodobých i dlouhodobých projektů.

  Kontrola

  Nabízíme takové IT outsourcing modely, aby naši klienti měli úplnou kontrolu od výběru týmu či jednotlivých specialistů, přes zadávání a alokaci jednotlivých úkolů až po řízení výkonu a času.

  Náklady

  IT Contracting vám také pomůže zefektivnit náklady. Klienti využijí specialisty pouze ve chvíli, kdy je opravdu potřebují a zároveň mohou optimalizovat dodatečné přímé výdaje, které jsou obvykle spojeny s novým zaměstnancem. U IT Contracting služby jsou tyto náklady účtovány jako náklad za služby, ne jako přímý náklad za zaměstnance. Dokonce při zmražení náboru nových zaměstnanců mohou klienti využít IT kontraktory pro implementaci svých projektů.

  Kdy se vyplatí využít IT Contracting a uplatnit jej v praxi?

  Proč a kdy si najmout IT kontraktora? Kdykoliv potřebujete:

  • rychle doplnit či posílit svůj interní IT tým,
  • IT specialistu pouze na určitou dobu nebo dílčí úkol,
  • dodat chybějící know-how internímu týmu,
  • pokud máte tzv. hiring freeze na interní role,
  • pokud se vám dlouhodobě nedaří obsadit interní pozici.

  Všichni kontraktoři jsou vybíráni dle požadavku klienta na zadané technologie a také s ohledem na prostředí. Vždy vybíráme takového specialistu, který bude schopný se na vaše prostředí co nejrychleji adaptovat, ať už se jedná o start-up či korporaci. Plán náboru je tak připravený na míru dle vašich potřeb. Víme, že situace na projektu je často turbulentní a původní požadavky se mohou měnit, proto pokud vznikne nová potřeba na dodatečné znalosti, kvalifikaci či jiný programovací jazyk, je možné stávajícího kontraktora flexibilně nahradit jiným, vše s ohledem na to, aby nebyla dodávka projektu ohrožena.

  Devire v rámci této služby spolupracuje s různorodými klienty, nejvíce je IT Contracting uplatňovaný v oblastech:

  • Bankovnictví a pojišťovnictví,
  • Tech start-upy (vývoj SW),
  • Nadnárodní i lokální IT / Telco firmy
  • E-commerce
  Zapojte se do studie!

  “IT odvětví tváří v tvář nové realitě. Kdo získá a kdo ztratí?”

  Jak se mění IT trh práce? Jaká jsou vaše očekávání a preference?

   

  Co Devire nabízí

  Devire nabízí kontraktorské řešení šité na míru vašim potřebám. Implementace IT Contracting řešení v České republice obvykle probíhá následovně:

  1. Průzkum potřeb a požadavků klienta

  Konzultant agentury Devire detailně vyzpovídá klienta, jaké jsou jeho potřeby a očekávání. Pokud již víte, koho hledáte, společně prodiskutujeme vaše požadavky na oba aspekty – jak na technické znalosti, tak i tzv. soft skills. Zároveň vám náš konzultant může pomoci s nastavením relevantní výší mzdy nebo například sestavit popis pozice.

  2. Vyhledávání IT expertů

  Jakmile jsou očekávání, popis pozice či výše mzdy nastavené, náš tým začne s výběrem vhodných kandidátů. Trh práce v IT oboru je extrémně konkurenční, proto náš tým obvykle kombinuje různé metody a nástroje, aby našli pro vás ty nejlepší lidi – naši vlastní síť a databázi, personální marketing, pracovní portály nebo sociální média.

  3. Výběr vhodných kontraktorů

  Z podkladů a životopisů udělají naši konzultanti předvýběr těch kandidátů, kteří maximálně splňují vaše představy a finanční možnosti. Tento výběr vám zašleme a jakmile od vás budeme mít zpětnou vazbu, zajistíme osobní setkání s kandidátem. Ve chvíli, kdy bude kandidát vybraný, oslovíme kandidáta s finální nabídkou.

  4. Zajištění formalit

  Devire zajišťuje veškeré formality, aby vybraný kandidát mohl začít pracovat na vašich projektech.

  Kolik stojí služby IT Contracting?

  Náklady na IT Contracting služby jsou jedním z klíčových elementů, které mají vliv na výběr spolehlivého dodavatele. Ať už budete vést jakékoliv diskuze na téma nových zaměstnanců či outsourcingu, stejně se nakonec k tématu rozpočtu dostanete. Na začátku diskuzí o nákladech vždy záleží na tom, koho přesně hledáte. Pokud chcete mít přehled, jak vypadají mzdy v IT, kontaktujte naše konzultanty, kteří vám pomohou se zorientovat v platech regulérních i externích zaměstnanců. A nakonec záleží na modelu spolupráce, který si vyberete.

  Modely IT Contracting spolupráce

  Modely IT Contracting spolupráce se liší a záleží zejména na rozsahu vašeho projektu. Ale existují čtyři nejrozšířenější modely, které firmy využívají:

  Time & Material

  Time&Material je dohoda pokrývající počet odpracovaných dní kontraktora. Tento systém je nejvíce využívaný pro dlouhodobou spolupráci, například při vývoji aplikací údržbě softwarových systémů, ale také například pro kratší testovací fáze projektu. Dobře to funguje i v situacích, kde je těžké dopředu odhadnout obsáhlost všech potřebných aktivit, nebo kde se tyto kroky mohou měnit.

  V režimu Time & Material si stanovíte fixní částku za den pro každého kontraktora. Měsíční náklad je pak v základu počítaný na základě počtu odpracovaných dní všech kontraktorů. Částka může být navýšena o případné náklady na cestování a samozřejmě jako každá služba podléhá DPH. Každý týden či měsíc pak klient musí odsouhlasit výkaz docházky. Jakmile je odsouhlasený, agentura zajistí výplatu kontraktorovi.

  Fixed price

  Model fixních cen zavazuje agenturu doručit nejen vhodné kandidáty a postarat se o celý náborový proces, ale také o konečné výsledky dodání IT projektu (např. dodání aplikace). V rámci tohoto modelu je agentura zodpovědná za kompletní doručení odsouhlaseného produktu (například aplikace, která je finálně připravena k použití) na základě dohody o dodání služby, tzv. SLA (Service Level Agreement), tedy dle předem stanoveného rozsahu, termínu a rozpočtu.

  Buy Out model

  Je možné, že byste IT specialistu rádi využili dlouhodobě na dobu neurčitou a byli byste raději, kdyby byl členem vašeho týmu a spolupráce probíhala napřímo. I toto je varianta, kterou lze zvážit ve dvou možných variantách. Už ve chvíli, kdy vám kandidáta představíme, se rozhodnete, že jej chcete začlenit nebo si vyzkoušíte na určitou dobu pracovníka jako kontraktora a poté jej budete chtít začlenit.

  Řešení šité na míru

  V rámci individuálních požadavků a potřeb klienta a náročnosti projektu je v některých případech vhodné připravit model, který kombinuje dva různé modely.

  Devire IT Contracting

  Služby IT Contracting mohou být připravené v různých variantách. Pomůžeme vám najít to nejlepší řešení.

   

  IT Contracting nebo zaměstnanecká smlouva z pohledu zaměstnavatele: srovnání

  Rozdíl mezi tradičním zaměstnáním na základě zaměstnanecké smlouvy a B2B smlouvou je mnohem větší než pouze daňové otázky. Každá z těchto forem spolupráce má své silné a slabé stránky. Ani jedna z nich není lepší nebo horší než ta druhá – jsou jen rozdílné. Toto je krátké shrnutí a srovnání zaměstnanecké smlouvy a B2B smlouvy v českém IT sektoru:

  Zaměstnanecká smlouva OSVČ (B2B smlouva)
  Legislativa České pracovní právo Živnostenský zákon
  Vstupní zdravotní testy Na základě interní směrnice Po dohodě
  Pracovní doba Dle uzavřené smlouvy a pracovního práva Flexibilní
  Dovolená Dle pracovního práva Není nárok na placenou dovolenou; čerpání volna dle dohody se zadavatelem projektu
  Alokace rozpočtu Rozpočet personálních nákladů Náklady na externí služby

  Budoucnost IT Contracting služeb

  Budoucnost služeb IT contracting směřuje k nárůstu flexibility. Není pochyb, že se způsoby práce mění. IT experti sami hledají právě flexibilitu, kterou jim B2B spolupráce skýtá. Také počet lidí i firem volící tuto formu spolupráce, zejména v IT sektoru, každý rok roste a například studie MBO Partners ukazuje, že jich bude stále přibývat. Do roku 2027 se bude více než polovina pracovní síly rekrutovat z řad nezávislých externích pracovníků a kontraktorů. Současné trendy a nedostatek IT specialistů akcelerovaly růst IT contracting služeb a aby se podařilo splnit požadavky recruitmentu, firmy neváhají hledat kontraktory na mezinárodní úrovni. A aby se dosáhlo těch nejlepších výsledků v krátkém čase, zejména u více náročných projektů, byznys bude na IT contracting službách záviset.

  FAQ – klíčové otázky ohledně spolupráce

  Zajistí nám IT Contracting úsporu nákladů?

  Ano, IT Contracting garantuje úsporu přímých nákladů na zaměstnance. Tato forma spolupráce eliminuje určité vícenáklady na pracovníka včetně administrace a náboru, pracovního místa, vybavení, daně, pojištění a další.

  Jaká je minimální doba trvání projektu?

  Minimální doba trvání projektu je definovaná předpokládaným termínem dokončení projektu. Na úvod je třeba počítat s nezbytným časem pro všechny administrativní úkony a dobu, kdy se kontraktor potřebuje seznámit s daným projektem. Při stanovení časového termínu tedy počítejte jak se samotnou implementací, tak časem na zapracování. Obvykle minimální doba trvání projektu není kratší než 2 měsíce.

  Jak brzy může kontraktor začít plnohodnotně pracovat na projektu?

  Tato doba závisí na úrovni zkušeností a znalostí daného specialisty a také na technologiích a velikosti týmu. Většinou se kontraktoři plnohodnotně zapojí v novém projektu cca od dvou týdnů do jednoho měsíce po začátku spolupráce.

  Kdo řídí pracovní dobu kontraktora?

  Řízení pracovní doby kontraktora záleží na vybraném modelu spolupráce. V případě modelu FTFP, plná zodpovědnost je na agentuře Devire. Naopak, v případě modelů Time & Material je to klient, kdo rozhoduje o pracovní době kontraktora.

  Jaká garance služby poskytuje?

  Pokud kontraktor odstoupí od projektu, Devire zajistí náhradu v závislosti na vybraném modelu spolupráce.