Deprecated: Required parameter $args follows optional parameter $depth in /home/hstxjbxrsa/domains/devire.cz/public_html/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/functions.php on line 518

Deprecated: Required parameter $output follows optional parameter $depth in /home/hstxjbxrsa/domains/devire.cz/public_html/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/functions.php on line 518
Proč zaměstnat kandidáty 50+? | Recruitment | Devire.cz
 • Proč zaměstnat kandidáty 50+?
   

  Lidé ve věku nad 50 let představují pro firmy obrovský potenciál. Přesto jim zaměstnavatelé často zavírají dveře. Lenka Fabová, Director of Permanent Recruitment, pro vás popsala, proč nepřehlížet tuto skupinu kandidátů.

  Pracovní trh aktuálně bojuje s obrovským nedostatkem kvalitních uchazečů. A nezdá se, že by se situace v brzké době měla zlepšit. Právě proto doufám, že firmy už odsunou předsudky stranou a naplno otevřou své brány i uchazečům 50+.

  Jde totiž o zajímavou skupinu kandidátů, která vám dokáže výrazně pomoct.

  Získáte víc, než si myslíte

  Kandidát 50+ na pohovoru

  Prvním důvodem, proč zvát na pohovory uchazeče 50+, jsou bezpochyby jejich zkušenosti a dovednosti. Ve svých oborech pracovali mnoho let. Nemusíte tak čekat žádné teoretizování a úvahy z knížek. Přinesou vám opravdové know-how. Navíc si už v životě něco zažili. Problémů se jen tak nezaleknou.

  Další výhodu vidím na úrovni chování. Po deseti letech v náboru upřímně říkám, že tito kandidáti jsou zpravidla velmi loajální. Hrozba, že od vás odejdou k jinému zaměstnavateli, je mnohonásobně menší než u generace Z. Navíc i mateřská a péče o děti není jejich priorita. A vzhledem k tomu, že ke každému odchodu se vážou náklady, stojí za to tuhle variantu zvážit.

  Plusové body dávám i adaptaci. Často není potřeba žádné přehnané zaučení. Ano, můžete namítat, že uchazeči 50+ postrádají soubor digitálních dovedností. Ale v mnoha oborech zazáří, aniž musejí být experti digitálu. Klíčové je, že tito lidi umějí pracovat. Mají zajeté návyky a chybějící dovednosti si zpravidla lehce doplní.

  Začněte u sebe

  Chcete-li posílit svoji firmu, tak nejdřív zatočte se stereotypy. Jsou totiž hlavním důvodem zaujatosti, která manažerům brání vidět kvalifikované kandidáty.

  Pokud cítíte, že vaše HR oddělení nechápe podstatu diverzity, bude to mít těžší. Na druhou stranu nikdo učený z nebe nespadl. Odborná školení vám pomohou otevřít oči a odbourat skryté předsudky, které ovládají rozhodování při vašem náboru.

  Za sebe říkám, nebojte se a běžte do toho.

  Kandidátka na pohovoru

  O autorovi

  Lenka Fabová působí v personální agentuře Devire jako Director of Permanent Recruitment. Má více než 10 let zkušeností v náboru. Dlouhodobě se  zaměřovala na luxury, premium and fast retail. Dnes zodpovídá za divize napříč nejrůznějšími obory. Klientům pomáhá tvořit úspěšné náborové strategie.