Textová inzerce získává stále většího konkurenta v podobě krátkých videí. Firmy tímto způsobem lépe popíšou, na jakou pozici pracovníky hledají a přesněji osloví potenciální zájemce. Nástupu videoinzerátů v personalistice pomáhá rozmach chytrých telefonů a datového připojení, které používá stále více lidí. Video osloví nejen vysoké manažery, ale také zaměstnance ve výrobě.

 

Společnosti hledající nové lidi své videoinzeráty sdílejí na různých platformách, jakými jsou Facebook, LinkedIn, YouTube nebo Google. S jejich pomocí cílí přesněji na skupiny lidí, kterým je nabídka práce určena. „Videoinzerátem umístěným na správně vybrané internetové stránky firmy osloví dokonce i kandidáty, kteří nejsou na trhu práce aktivní a o změnu místa zatím nemají zájem. To je velké plus oproti klasické textové inzerci, které si mnoho lidí vůbec nevšimne,“ říká Petr Vidmar, country manager personálně-poradenské společnosti Devire.

 

Inzerát zpracovaný ve formě videa vzbudí nejen větší zájem a lidé na něj více klikají. Uživatelé internetu si z něj i více zapamatují a mají větší tendenci zajímat se o další informace s ním spojené. „Důležitá je samozřejmě kreativní část takového krátkého videa. Musí umět zaujmout zajímavým prostředím a sdělit zájemcům co možná nejvíce o všech benefitech spojených s pracovní pozicí,“ uvádí Petr Vidmar.

 

Rozsáhlé zkušenosti s videoinzeráty má například polská pobočka společnosti Devire. Kampaně, při kterých se používají krátké filmy popisující nabízené pozice, tam využívají při náboru lidí s úzkou specializací i pro velké společnosti hledající větší počty pracovníků najednou. „Videoinzerce má ještě jeden velký přínos pro firmy, které ji nasazují ve svých náborových kampaních. Zlepšuje jim pověst a firmy získávají kladné body na poli tak zvaného Employee Brandingu. Jinými slovy, roste jejich důvěra v očích stávajících i budoucích zaměstnanců,“ uzavírá Petr Vidmar, country manager personálně-poradenské společnosti Devire.

 

Ukázka videa: https://www.youtube.com/watch?v=8I5olOG7TkU&feature=share